Meclis Haritaları / Kanun Teklifi

Kanun Teklifi - 2/790 - 21

İşsizlik Sigortası Kanunu ile 22.6.2000 tarihinden itibaren çalışanların tasarruflarının teşvik edilmesi ve bu tasarrufların değerlendirilmesine dair kanun uyarınca yapılan kesintilerin durdurulmasına kadar verilmiş olduğundan; Teklifle Fonda birikmiş olan ana para ve nemaların tasfiye edilerek hak sahiplerine tercihte bulunma olanağı getirilmekte, dileyene; bir yıl içinde Bakanlar Kurulunca belirlenecek zamanlarda Türk Tekekominikasyon A.Ş. hisseleri verilmesi; emeklilikte değerlendirilmek üzere her tam yıl için ilgili sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olarak geçen hizmet sürelerine iki ay ilave edilmesi; T.C. Ziraat Bankası nezdinde onsekiz, yirmidört, otuz aylık vadeli mevduat hesabı açtırılması; aynı sürelerde Devlet tahvilleri verilmesi, öngörülmektedir.

tam_metin_adresi
http://www2.tbmm.gov.tr/d21/2/2-0790.pdf
dnem_ve_yasama_yl
21/3
esas_no
2/790
bakanla_geli_tarihi
26/06/2001
balk
Çalışanların Tasarrufa Teşvik Edilmesi ve Bu Tasarrufların Değerlendirilmesine Dair Kanunun Yürürlükten Kaldırılması ile Çalışanların Ana Para ve Nema Alacaklarının Tasfiyesi ve Telgraf ve Telefon Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi
zet
İşsizlik Sigortası Kanunu ile 22.6.2000 tarihinden itibaren çalışanların tasarruflarının teşvik edilmesi ve bu tasarrufların değerlendirilmesine dair kanun uyarınca yapılan kesintilerin durdurulmasına kadar verilmiş olduğundan; Teklifle Fonda birikmiş olan ana para ve nemaların tasfiye edilerek hak sahiplerine tercihte bulunma olanağı getirilmekte, dileyene;\u003cbr /\u003ebir yıl içinde Bakanlar Kurulunca belirlenecek zamanlarda Türk Tekekominikasyon A.Ş. hisseleri verilmesi; emeklilikte değerlendirilmek üzere her tam yıl için ilgili sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olarak geçen hizmet sürelerine iki ay ilave edilmesi; T.C. Ziraat Bankası nezdinde onsekiz, yirmidört, otuz aylık vadeli mevduat hesabı açtırılması; aynı sürelerde Devlet tahvilleri verilmesi, öngörülmektedir.
son_durum
KOMİSYONDA
sra_no
17618
baskanliga_gelis_tarihi
baslik
ozet
sira_no

SUNULDUĞU DÖNEM (1)

+ More

Reference

https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no=17618